Bebek Odası Çocuk Odasına Nasıl Çevrilir?

Çok çabuk büyüyen çocukların, ihtiyaçları da büyüdükçe değişir. Bu nedenle maddi olarak değişen ve aynı zamanda büyüyen ihtiyaçlar için ebeveynler daha ekonomik çözümler arayışına girerler. Bebek Odası Çocuk Odası arasındaki dekorasyon ayrımını doğru yapabilmek çocuklarımızın bireysel gelişimi için oldukça önem taşır.

Özel bir alan olan çocuk odalarının değişim ve dönüşümü için çok bütçesi olmayanlara özel, pratik çözümlerle fikir vermek amacıyla bir kaç öneri hazırladım. Bu sayede siz de bütçenizi aşmadan en değerli varlığınız olan çocuklarınızın büyüme dönemlerine göre şekillendirebileceğiniz mobilyaları, bir kaç dokunuşla büyütebilirsiniz.

bebek odası

Bunun seçimini yapmak için, bebeğiniz dünyaya geldiği ilk andan itibaren harekete geçmeniz gerekecektir. Yani bebeğinizin beşiğini seçerken ayrı bir odanın olup olmadığını düşünerek hareket etmeniz gerekecektir.

Büyüyen Beşikler Seçin

Eğer çocuğunuzun odası varsa, büyüyen beşikler seçebilirsiniz. İlk aldığınız bebek odası takımının kalitesi ne kadar iyi olursa o kadar uzun süre sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bebek odasında büyüyen beşik, gardırop, komodin ve anne için koltuk ya da kanepe bulunur. Büyüyen beşikler, çocuk 3 yaşına geldiğinde normal bir çocuk yatağına dönüşerek sizi yeni bir oda takımı alma zahmetinden kurtaracaktır. Üstelik beşik kısmını masa olarak kullanabilirsiniz ve çocuğunuz için bu alanı çalışma masası olarak tasarlayabilirsiniz.

ilginc

Birbirinden farklı modellerde olan giysi dolaplarını sade renklerden seçerseniz, çocuğunuz ergenlik dönemine gelene kadar başka bir eşyaya ihtiyaç duymayacaktır.

Okul Döneminde Çalışma Masası

Okula başlayan çocuğunuz için çalışma masası gerekecektir. Bu mobilyayı ekstradan satın alabilirsiniz ve 100 TL’nin altında bile bulabilmeniz mümkün olur.

Bir diğer husus ise, okul başladığı zaman küçük de olsa bir kitaplığın olması gerektiğidir. Kitaplık sayesinde çocuğunuzun okuma alışkanlığı da gelişir ve küçük yaştan itibaren bu hazinelere ilgi duymaya başlar. Çocuk çalışma masası ilk etapta küçüğünüz için uygun boyutlarda olmalıdır.

calisma masasi

Bu yüzden eşyaları değiştirmek için ilköğretim döneminin bitmesini bekleyebilirsiniz. En ekonomik çözümleri bulabileceğiniz bir çok mobilya mağazasından çocuğunuzun da beğenisini dikkate alarak bir çok ürün seçebilirsiniz.

Ergenlik Dönemi Oda Dekorasyonu

Ergenlik dönemindeki hormonel dengelere göre değişen ruh halleri hassasiyet ister. Bu nedenle çocuğunuzun odasının dekorasyonu için onun fikrini almanız gerekir.

Genç odası dekorasyonu mutlaka oda sahibi genç ile seçim yapılması gereken bir dekorasyon türüdür. Bu nedenle seçimi ona bırakarak ne kadar limit dahilinde hareket edeceğini söyleyip, bu kararı kendisinin vermesine izin vermelisiniz.