Bebek Odası Eşyaları Bebeğiniz Enerjisini Etkiler

bebek-odasi-1

EŞYALAR VE BEBEK ENERJİSİ

Bebek odası evin belki de en heyecanla döşenen yeridir. Aileye yeni bir birey katılacak olmasının heyecanına odaya yerleştirilen eşyaların sevimliliği karışınca hem göze hem de ruha hitap eden bir cümbüş çıkar karşımıza. Bu neşeli alanı birçok eşya ile doldurur farklı enerji alanlarını birleştiririz ancak bu uygulamanın bebeğin ruhsal durumuna zarar vereceğini açıklayan uzmanlar özellikle bebek odası dekorasyonunda sadelikten yana olunması konusunda ebeveynleri uyarmaktadırlar.

DOĞAL RENKLER

Bebeklerimizin odaları sevimli ve sıcak alanlar olduğundan duvar renklerinin de canlı olması düşünülür. Ancak odaların aydınlık da olması istendiğinden genel olarak aileler beyaz olarak duvarların rengine karar verir farklı aksesuarlarla odayı canlandırırlar. Bu belki doğru bir mantık gibi görünebilir ancak beyaz renk aslında gözleri en çabuk yoran renktir. Üstelik ne kadar aksesuarlarla renklendirirseniz renklendirin hastane görünümünden de kurtulmanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle bebek odasının duvarları yumuşak ve açık renklerde olması en ideal sonuca kavuşulmasını sağlayacaktır. Örneğin acık sarı, pudra pembe ya da fildişi en çok tercih edilen renkler arasındadır.

ORGANİK MALZEMELER

Bebek odasında kullanılan malzemelerin tamamı yıkanabilir ve doğal ürünlerden oluşmalıdır. Annenin steril korumacılığından dünyanın bol mikroorganizmalı florasına doğan bebek özellikle suni içerikli maddelerle en azından ilk zamanlarda mümkün olduğunca temas etmemelidir. Bu noktada yapılabilecek en ideal şey organik malzemeler kullanmaktır. Bebeğin direk teniyle temas edecek malzemelerin organik olması ve annenin de bebekle ilgili tüm temizliğin organik içerikli ürünlerle yapması kısmen yeterli bir çözüm olacaktır. Kısmen yeterli kavramıyla idare etmek istemeyen aileler özellikle karyola gibi bebeğin sık sık temas halinde bulunacağı yüzeylerinde organik ya da zararsız kimyasallar içermesine dikkat etmelidirler. Mobilya üreticileri bu konuda aileyi bilgilendirici olacaktır ancak yine de içinize sinmezse ağaç mobilya tercih ediyor olmanız da biraz daha doğallığa yaklaştıracaktır sizi. Sunta yerine ham ağaçtan üretilen mobilyaların maliyetleri biraz yüksek olduğundan bebeklikten sonraki çocukluk döneminde de çocuğunuzun kullanabileceği ürünler tercih edebilirsiniz. Yatak yüksekliği değiştirilebilen, korkulukları tamamen ya da kısmen çıkarılan modellerin yanısra korkuluklarının çalışma masasına dönüştürülebildiği ağaç modeller de son dönemde sıklıkla üretilmektedir. Bu durumda mobilyadan elde edeceğiniz fayda ve kullanım yılı artacağından ödemiş olduğunuz ücretin karşılığını fazlasıyla almış da olacaksınız.

ENERJİLER

Evrendeki her cismin bir enerjisinin olduğu ve bu enerjilerin de birbirleriyle etkileşimde olduğu teorik fizikçiler tarafından yıllar öncesinde açıklandı. Bu noktada yaşam alanımıza koyacağımız her eşyanın da bir enerjisinin olduğu ve bizim enerjimizi olumsuz ya da olumlu etkileyebileceği ispatlanmış bir gerçektir. Hal böyle iken bebeğimizin odasına koyacağımız ürünlerinde enerjilerinin bebeği yormaması önemlidir. Uzmanlar özellikle keskin hatlı ve koyu renkli mobilyaların negatif enerji barındırdıkları ve bebeklerde korku duygusunun gelişmesini tetiklediklerini belirtirler. Böyle bir durumda bebeğin olumsuz etkilenmesi istenilen bir şey olmayacağı için daha minimalist ve yumuşak hatlı açık renk mobilyalar ile odanın huzurlu havasına yardımcı olunabilir. Ayrıca atlanmaması gereken bir diğer nokta da yeni doğan döneminde sadece beşiğinde olan bu küçük birey kısa süre sonra ayaklanacak ve odası onun için bir oyun alanı olacaktır. Bu nedenle de odanın ortasında rahatlıkla oyun oynayabileceği büyük bir alanın bırakılması da önemlidir. Bir oyun alanı oluşturduğunuzda doğal olarak birkaç eşyadan feragat etmeniz de gerekebilir. Daha az eşya çocuğunuzu etkileyecek daha az enerji demek olduğundan psikolojik olarak rahatlamış bebeğinizi huzurla büyütmeniz mümkündür.

Bebek odası dekorasyonu aslında üzerinde ince hesaplar yapılması gereken ciddi bir iştir. Yeni bir bireyin alışkanlıkları, kişiliği ve ruh hali genel olarak bu odanın dekorasyonundan etkilenecektir. Bunları göz önünde bulundurarak işin uzmanından yardım alıyor olmak en sağlıklı sonuca kolayca Ulaşmanız yolunda yardımcı olacaktır.