Dekorasyonda Ev Tekstili Seçimi

Yaşam alanınızdaki eşyalarınız ne kadar kaliteli ve güzel olursa olsun tekstil eşyalarınızı dekorasyona dahil etmedikçe hep bir eksiklik olacaktır. Sizin giyiminiz ne kadar önemli ise evinizin tekstil seçimleri de o kadar önemlidir. Dekorasyonda Ev Tekstili kaliteli bir uyum yakalamak adına her bir oda için farklı olarak düşünülerek farklı konseptler oluşturularak zevklendirilirse ev dekorasyonu konusunda farklı ve orjinallik yakalanmış olunabilir.

Ev Tekstili Seçimi

Yaşam alanınızdan sıkıldıysanız ve değişiklik yapmak istiyorsanız mobilyalarınıza hiç dokunmadan, sadece tekstil eşyalarınıza ufak dokunuşlarla farklılıklar yaratabilirsiniz. Bu noktada ev tekstilinin önemi çıkıyor ortaya. Kendinize kıyafet seçiyor gibi özen göstermeli ve doğru seçimleri yapmalısınız. Renginden desenine kadar dikkat edilmesi gereken hususlar var ki bunlardan da bahsedeceğiz.  Yaşam alanınızda her bölüme özel ev tekstili seçenekleri mevcuttur.

Ev tekstili ürünleri

Ev tekstili ürünleri

Yatak Odası Tekstil Ürünleri

Yatak odasında kullanım için pike ve nevresim takımları, yatak örtüsü, yastık, yastık kılıfı, perde, cibinlik gibi tekstil ürünleri mevcuttur. Her yatak odasında standart kullanılan tekstil ürünleridir bunlar. Seçiminizi odanın kullanımına ve odanın içindeki renklere göre yapabilirsiniz. Yatak odası için tekstil ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Rengini odadaki hakim renklere göre seçebilirsiniz. Yatak örtüsü, perde ve halınızla uyumlu olabilir. Nevresim takımını zevkinize göre çiçekli ve canlı renlerde seçebilir ve rüyalarınızı bahar havasında yaşayabilirsiniz. Perde seçimleriniz de yine halınızla ve yatak başlığınızla uyumlu olabilir.  Yatak odanızı çok aydınlık sevmiyorsanız perde seçiminiz ışığı ve güneşi geçirmeyen kumaşlardan olabilir.

ev-tekstili-yatak-odasi-12

Yatak odanıza seçeceğiniz tekstil ürünlerinde, kumaşların leke tutmayan, kolay kırışmayan ve antibakteriyel ürünlerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Ölçüsü kullanacağınız objeye uygun olmalı. Pencere büyüklüğüne göre perde, metrekareye göre halı veya yatağın boyutuna göre yatak örtüsü seçilmelidir. Yanlış yapılan seçimler odanızın dekorasyonunu tamamen bozabilir ya da küçükte olsa hataları gün yüzüne çıkarabilir.

Mutfak Tekstil Ürünleri

Mutfakta kullanılan tekstil ürünleri masa örtüsü, peçetelik, kullanıma göre buzdolabı örtüsü, mutfak önlüğü, halı, perde ve temizlik bezlerinden ibarettir. Mutfakta kullanacağınız tüm tekstil ürünlerinde asla atlanmaması gereken en önemli konu leke tutmayan kumaşlardan ibaret olmasıdır.  Halının kolay silinebilir olması ve özellikle antibakteriyel olması ile hijyen sağlayabilirsiniz. Mutfak perdesini stor perde olarak tercih etmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır. Masa örtüsü, peçeteler ve temizlik bezleri leke tutmayan kumaşlardan olmalı. Sık sık yıkanacağını da gözardı etmeyerek dayanıklı ve çabuk kırışmayan kumaşlar seçebilirsiniz.

en-yeni-english-home-mutfak-tekstili

Mutfak tekstil ürünleri

Banyo Tekstil Ürünleri

Banyo tekstil ürünleri havlu ve banyo klozet takımından ibarettir. Çok fazla tekstil ürünü kullanım alanı olmasa da yine de havlu ve klozet takımı ile uyum sağlanabilir ve banyo dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz. Banyo dolaplarında ağırlıklı beyaz ve krem tonları kullanıldığından uyumu lavabo aksesuarları ile uygun renklerde tercih edebilirsiniz.

Banyo tekstil ürünleri

Banyo tekstil ürünleri

Salonda Tekstil Ürünleri

Salonda tekstil ürünleri için oldukça geniş kullanım alanı olacaktır. Koltuk örtüleri, yer minderi, kırlent, yemek masası için masa örtüsü veya runner ve peçetelikle, sandalyeler için minderler, perde ve halı salonda kullanılan tekstil ürünlerindendir. Ayrıca tv karşısında film izlemeyi sevenlerdenseniz salonda kullanacağınız battaniye de bunlara dahil edilebilir.

Salon tekstil ürünleri

Salon tekstil ürünleri

Koltuk örtüsü kullanıyorsanız öncelikle terletmeyen, kaymayan ve leke tutmayan bir kumaş seçmenizi tavsiye ediyoruz. Kırlentler perde, halı ve koltuk renkleri ile uyumlu olmalıdır. Perde ile aynı kumaşı kullanırsanız salonunuzun uyumu size huzur verecektir. Evde olduğunuzda zamanınızın çoğunu salonda geçireceğinizi düşünürsek renk tonları da sizi yormayacak soft renklerden oluşmalıdır.

Salon için ev tekstili modelleri

Salon için ev tekstili modelleri

Bebek,Çocuk ve Genç Odalarında Tekstil Ürünleri

Bebek, çocuk ve genç odalarında tekstil ürünleri diğer bölümlere göre daha özellikli olmalı ve seçimi de ona göre yapılmalıdır. Bu bölümde tekstil ürünleri nevresim takımı, yatak, yatak örtüsü, halı, perde, cibinlik, minder ve yastıktan oluşmaktadır. Öncelikle tüm kumaşlar antibakteriyel olmalıdır. Kumaşlar canlı renklerden ve desenlerden oluşmalıdır. Ancak özellikle baskılı kumaşlarda organik boya kullanılmış ürünler tercih edilmelidir. Halı seçiminde tüysüz ve antibakteriyel halı en doğru seçimdir. Klasik perde yerine stor perde kullanılması, ışığı ve soğuğu keseceği için daha kullanışlı olacaktır.  Cibinlik kullanacaksanız renkli, desenli veya beyaz tül kumaş olabilir.

Çocuk odası tekstil ürünleri

Çocuk odası tekstil ürünleri