Ev Dekorunun En Sağlıklı Hali: Bambu Mobilya

Doğanın en güzel hediyesidir bambular. Bambu Mobilya denildiğinde ilk aklınıza klasik bambu sandalyeler geliyor değil mi? Eğer evinizin dekorasyonunu değiştirmek istiyorsanız bambudan yapılan mobilyalar, küçük ev eşyaları, salıncaklar, merdiven, tavan döşeme, çit, hamak, avize, kamelya ve daha bir sürü obje hem evinizin havasını değiştirecek hem de size de sağlıklı bir yaşam alanı sunacaktır.

patio-furniture-sets-27

 

Bambu Mobilyalar

Hepimizin görmeye alıştığı, hatta hemen herkesin bahçesinde ya da balkonunda bulunan sandalye ve masadan oluşan takımlar değil elbette kastettiğimiz. Sandalye ve masa takımının o kadar çok dışında ki artık bambunun hayatımızdaki yeri. Özellikle bahçe mobilyaları satışı yapan bir mağazaya uğradığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Bambular sulu bir zeminde yetiştiğinden özelliği itibari ile suya ve neme dayanıklıdır. En çokta bu sebepten bahçe mobilyalarında en ideal seçimdir. Dış mekanda kullanıldığı gibi iç mekanda da oldukça kullanışlı ve konforludur. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, iç mekanda direk ısıdan dış mekanda ise direk güneşten korunmasını sağlamaktır. Aşırı sıcak bambu mobilyaların nemini alır ve kurumasını sağlar. Bu da mobilyanızın ömrünü kısaltır.

koctas-2015-bahce-mobilyalari

Dış mekan bambu oturma grubu

Bambu mobilyaları güvenilir bir mağazadan satın almalısınız. Doğayla dost olan bambu mobilyalar her tarza ve her ortama uyum sağlar. Country, klasik ve modern dekorasyonunuza hareket katacak olan bambu mobilyalar boyalı ya da orjinal rengi ile kullanılabilir.

İç mekan bambu oturma grubu

İç mekan bambu oturma grubu

Dış Cephede Bambu Mobilyalar

Bambu, mobilya dışında dış cephede de kullanılan bir malzemedir. Suya dayanıklı olması nedeniyle dış cephede kullanıma elverişlidir. Çatı, duvar kaplama, kapı ve çit şeklinde kullanımı mümkündür. Mobilya ve iç mekanda olduğu gibi dış cephede de oldukça estetik görünmektedir.

Bambudan çit, dış cephe, çatı ve tavan örnekleri

Bambudan çit, dış cephe, çatı ve tavan örnekleri

Örneklerde de görüldüğü gibi bambu dış cephede de istenilen alanda kullanılabilmektedir. Doğrudan ısıyı ve soğuğu keser. Bu nedenle iç mekanda bambu jaluzi şeklinde de tercih edilebilir. Ayrıca dış mekanda kullanım için bambudan yapılan kamelyalar da mevcuttur. Özellikle yapı marketlerden rahatlıkla temin edebileceğiniz bambu kamelyaları bahçenizde dilediğiniz yerde konumlandırabiliyor olacaksınız.

kamelya4

Bambu kamelya modeli

Bambu Ev Eşyaları

Bambu mobilyalar kadar evde kullanılan ve bambudan yapılan çok sayıda küçük ev eşyası bulunmaktadır. Tabaklıktan yemek takımına, avize veya abajurdan sepetlere kadar hem evinizi güzelleştiren hemde kolay kullanıma sahip olan eşyalar sadece birkaç örnek. Sizde bu şıklığa dahil olmak istiyorsanız sizin için özel dizayn edilmiş eşyaları edinebilir ve bambu çılgınlığına dahil olabilirsiniz.

Bambu tabaklık, avize ve yemek takımı modeli

Bambu tabaklık, avize ve yemek takımı modeli

Bambudan yapılan eşyalar bunlarla da sınırlı değil. Bambunun ham malzemesi yuvarlak kullanıldığı gibi parçalanmış ve yassı olarak da kullanılabilir. Bahçenizde kullanabileceğiniz bambu salıncak ya da bambu kafes yatağı, yatak odası, dinlenme koltuğu hatta mumluk olarakta evlerinizdeki yerini alabilir.

Bambu objeler

Bambu objeler

Bambu Mobilya Malzemelerin Bakımı

Bambu objelerin dayanıklı olduğundan bahsetmiştik. Fakat doğru kullanım ve bakım, objelerinizin ömrünü daha da uzatacaktır. Kullandığınız bambu objeyi saf su ile silebilirsiniz. Eğer boyalı ise direk tozunu almanız ve su kullanmamanız tavsiye ediliyor. Tekrar belirtmeliyiz ki bambu objelerinizi kesinlikle direk ısıdan ve güneşten uzak tutmalısınız. Maruz kaldığı ısı ve güneş nemini alarak ömrünü kısaltır. Bambular lifli bitkilerdir. Bu nedenle bambudan kumaş örülebilir ve ev tekstilinde de kullanılabilir. Ev tekstilinde özellikle çocuklar için sağlıklı çözümler üretmektedir. Evinizin ve bahçenizin hemen her bölümünde bambu objeler kullanarak evinize farklılık katabilirsiniz.

Bambu şifonyer ve dolap takımı

Bambu şifonyer ve dolap takımı

Bambu oturma grubu modeli

Bambu oturma grubu modeli