Farklı Orjinal Modern Banyo Tasarım Fikirleri

Banyolar, evlerin çok fazla önemsenmeyen bölümlerindendir. Daha doğrusu çok fazla özen gösterilmeyen alanlar demek daha uygun olacaktır. Oysa banyo dekorasyonu bir çok farklı dokunuşla çarpıcı hale gelebilir. Modern Banyo Tasarım Fikirleri ile yazılmış bu yazıda aradıklarınızı bulabileceğinizi umuyoruz.

Özellikle modern dekorasyon önerileri ile 3 boyutlu çalışmalarla hareketlenen ve başka bir aleme girmiş hissi yaratan banyolar, oldukça farklı bir görünüm sağlıyor. Artık banyolardaki dantelli havluların yerini daha hijyenik olan kağıt havluların almasıyla, banyoda kullanılan diğer tüm malzemelerde de tek kullanımlılık ortaya çıktı.

Hijyen için ideal bir seçim olan tek kullanımlık ürünlerin yanında, işlevsel dolaplar ve dekoratif ögeler ile birbirinden şık banyolar yaratmanız mümkün.

farkli-orjinal-modern-banyo-tasarim-fikirleri-1

Modern Banyo Dekorasyonu

Özellikle yeni inşa edilen evlerde modern banyo tasarımları dikkat çekiyor. Mümkün olduğunda ankastre seçilen malzemeler, renklerin uyumlu bir şekilde kullanılmasıyla çok detaya gerek kalmadan yaratılmaktadır.

Renk olarak gümüş, altın, krem ve kırmızının ağırlıkta olduğu modern banyo dekorasyonu, bir çok kişi için üç boyutlu tasarımlarla hayat verdiği banyolarda, taş, deniz, doğa temalı duvar kağıtları ya da yer döşemeleri oldukça popüler bir hale geldi. Özellikle banyolar küçükse bu tür üç boyutlu banyo tasarımı ile daha ferah alanlar yaratmak mümkün olmaktadır.

Bir çok firmada, 3 boyutlu banyo dekorasyonu ile nasıl bir banyo istediğinizi belirterek banyonuzun yapılmadan önceki halini görebilirsiniz. Bu sayede bir çok kişi sonradan pişman olmayacağı tasarımlar yaptırarak, başarılı dekorasyonlar ortaya çıkarmıştır.

Country Tarzı Banyo Dekorasyonu

Dekorasyonda Country tarzı, bir çok kişinin vazgeçilmezidir. Gerçekten de şık ve ferah bir algı yaratan Country stilinmin hakim olduğu evlerde, banyo ve mutfak da aynı şekilde dekore edildiğinde şahane bir uyum ortaya çıkmış olur.

Country tarzı banyo dekorasyonu, özellikle geniş banyolarda çokça tercih edilmektedir. Beyazın hakim olduğu ve banyoyu adeta bir oda haline getiren kalitede malzemelerin kullanıldığı bu dekorasyon tarzında, boş çekmeceler ve dolaplar olduğu için, havlu, banyo malzemeleri ve diğer ürünleri gözden uzak bir şekilde dolaplara yerleştirebilirsiniz.

Özellikle küçük çocukların bu tür ürünleri karıştırmayı sevdiklerini düşünürseniz, istenildiği zaman kilitlenilen banyo dolapları ile ortada zararlı maddelerin kalmasını engellemiş olursunuz.

farkli-orjinal-modern-banyo-tasarim-fikirleri-2

Banyo içerisinde tercih edilen raflar da aynı şekilde kullanışlılık ve görünüm açısından yarattığı şıklık dikkate alınarak seçilmektedir. Evyeler ve musluklar ise şık pirinçler ya da gümüş rengin hakimiyetinde olan Avangarde esintisi ile karışmış olarak tercih edilebilmektedir.

Banyo Dekorasyonunda Aksesuarlar

Banyo aksesuarları arasında çok önemli bir yeri olan ve banyonun havasını bir anda değiştirebilen ürünlerdir.

Sıklıkla kullanılan yapay çiçekler, mis sabun buketleri ya da gerçek taze çiçekler banyolara oldukça güzel bir görünüm verirler. Yeni nesin duş başlıkları ve evyeler de dekoratif öğeler arasındadır. En çok tercih edilen banyo aksesuarları arasında olan tuvalet fırçası, diş fırçalık ve çöp kovası üçlüsünde ise, üç boyutlu izleri ve deniz temasını görmek mümkün.

Özellikle küçük banyolarda aksesuar kullanma gereği duymayanlar küçük bir çiçekle bile banyonun havasını bir anda değiştirebilmektedir.

farkli-orjinal-modern-banyo-tasarim-fikirleri-3

Akvaryum lavabolar gibi dekoratif seçimler de oldukça şık bir görünüm sağlarken, banyonuza girdiğinizde kendinizi daha iyi ve sakin hissetmenizi sağlar.

Banyonuz için farklı ve sıra dışı çözümler uygulamaktan çekinmezseniz cesur adımlar atarak birbirinden değişik banyo aksesuarları kullanarak farklı bir seçim yapabilirsiniz. Bu sayede banyonun klasik havasının dışına çıkarak farklı bir stil ortaya çıkarabilirsiniz.

Evinizde küçük çocuklar varsa, zararlı malzemeleri erişemeyecekleri yerlere kaldırabileceğiniz bir dolabınızın olması şarttır. Ayrıca bir çok kişi kozmetik ürünlerini banyoda bulundurmaktadır. Bunun için de mutlaka özel bir alan yaratmalı ve nemden etkilenmeyecek formda ürünlerinizi muhafaza etmelisiniz.