Güncel Koltuk Modelleri

Sonbaharın gelmesiyle birlikte, önümüzdeki yılın trendleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Sadece giysi modası değil, mobilya modası da kadınların çok fazla ilgisini çeken alanlardan olmaya başladı. Güncel Koltuk Modelleri seçimi için hazırlanan bu yazımız sizlere orjinal fikirler verecektir.

Bir çok kişi 2017 koltuk modelleri konusunda meraklı bir bekleyiş içinde olduğu için ilk sinyalleri vermekte fayda gördük. Evlenecek olanlar ve evini yenileyecek olanlar için  modern dekorasyon stillerini sizler için araştırdık.

sofa 3

Klasik stiller her zaman ağırlığını koruduğu gibi, yine tercih edenler için modasını sürdürecek. Özellikle Avangarde sevenler daha bol seçenekle karşılaşsa da, 2017 modasında işlevsellik ve netlik teması göze çarpıyor.

Yani ihtiyaca yönelik cool tasarımlarla evinizi dekore edebiliyorsunuz. Ne kadar az koltuk, o kadar net bir tema!

Klasik Koltuk Takımları Yerine Kanepeler

Bir ikili, bir üçlü iki tekli koltuk konsepti bu yol pek göze çarpmayacak. Evlerin küçülen metrekarelerine uygun eşyaların bulunduğu yeni moda mobilyasında, ikili kanepeler ve köşe koltuklar popüler olacak.

Ergonomik koltukların da dikkat çekeceği önümüzdeki yılın modasında, gereksiz olan hiçbir eşya salonlarda yer almayacak. Cool temasını renklerde de göreceğiniz 2017 koltuk modası iddialı bir kanepe ile tamamlanacak net bir çizgiyi ifade ediyor.

İlle de salon takımı isterim diyenler içinse, tek renk koltuklar yerine, birkaç rengin uyumlu bir şekilde kullanıldığı mobilyaların tercih edilmesi uygun olabilir.

sofa 1

Köşe Koltuklar Sadeleşiyor

Köşe koltuklar bir çok ev için en kolay mobilyalardır. Ancak çok süslü ve detaylı modeller artık yerini daha sade modellere bıraktı.

Köşe koltuklar sade ve düz renk olarak tercih edilirken, renk katmak için değişik renk seçenekleri ve desenlerde motifler kullanılan yastıklar tercih edilmektedir. Köşe koltuk modelleri arasında yer alan bir çok ürün içinde dilediğiniz rengi seçip, renkli ve desenli kırlentlerle süsleyebilirsiniz.

Özellikle geniş ve derin olan köşe koltuklarda konforlu bir keyif saati yaşamak mümkün olurken, sığ modeller de bu sezon popüler olmayacak.

sofa 2

2017 Modasında Renkler

2017 yılında hakim olan renkler bej ve toprak tonlarına eşlik edecek mavi renkler olacak. Romantik pembe, mavi ve yeşilin plastik tonlarının hakim olacağı 2017 modasında, doğallıktan yana olan esintiler de gündeme gelecek.

Dekorasyon ve koltuk modası 2017 yılında soğuk ve net olacak… Ancak bu soğukluk oldukça çekici ve etkileyici olacak. Bu nedenle rengarenk evlerdense, daha sade ve net evler ön planda olacak. Safran mavi, gri mavi ve pudra renginden yavruağzına uzanan bir dokunuşla birlikte kullanılacak.

Renkleri seçerken gerekli olan uyumu diğer mobilyalarınızın seçimi ile uyumlu yaparken, doğal ahşap renk ve bej tonlarıyla bütünleyebilirsiniz.

sofa

Klasikten Vazgeçemeyenler

Klasik mobilya tercih edenler için altın varaklar yerine daha sade olan ahşap işlemeler söz konusu olabilir.

Doğallığa dönüşün moda olduğu 2017 koltuk modasında, hangi rengi tercih edecekseniz edin ama mutlaka ahşap detayları dekorasyonunda kullanın. Ahşap için değişik renkler seçebilirsiniz ancak açık tonlar daha gözde olacak. 2017 temasına uygun bir buzul çağı esintisi yaratamasanız da, klasiğin aşırı derecede ağır görünmesinin de önüne geçebilirsiniz.

Beyaz renk ise, bu yılın gözdelerinden değil ve klasik mobilyalarda kullanılmaması gereken bir renk seçeneği olacak. Yani toprak tonları ve ahşabı tercih ederken, altın, gümüş ve beyaz rengi tercih etmemeniz uygun olacaktır.

sofa 4

Aksesuar Renk Seçenekleri

Plastik ve taş renklerinin moda olacağı önümüzdeki sezon için ;

  • Mercan kırmızı,
  • Safran sarı,
  • Kobalt mavi,
  • Gök mavisi,
  • Bej,
  • Toprak rengi,
  • Yavruağzı,
  • Safran mavisi renklerinin popüler olacağını belirtmeliyiz.

Renklerde pastelliktense daha plastik tonlar öne çıkacak. Koltuklarda değişik renklerde kullanacağınız aksesuarlarla 2017 koltuk modasını kendi zevkinize göre tamamlayabilirsiniz.

Etnik desenli kırlentler ve örtülerle tamamlayacağınız düz renk koltuklarınızı, bu renklerin karışımlarından oluşan küçük aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz. Özellikle koltuk şallarında tercih edeceğiniz yavruağzı tonlarını mavi tonları ile uyumlu hale getirebilirsiniz.