Kaba İnşaatların Dekorasyonu

Kaba inşaat olarak ev almak bir çok kişinin tercih ettiği bir durumdur. Özellikle ince eleyip sık dokuyan ve evinin her köşesinde kendi seçtiği malzemelerin kullanılmasını isteyen kişiler, iskeleti tamamen bitmiş olan evleri satın alırlar.

Bu tür evlerin fiyatları da daha ekonomiktir. Bu nedenle elde kalan bütçeye göre hareket ederek, istenilen seçimlerle evin iç dekorasyonu ve dış cephesi tamamlanabilir. Tabi bunun için deneyimli bir iç mimarla çalışmak her zaman daha iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

build (3)

Kaba inşaatları inşaat firmaları da bir çok açıdan ekonomik bir şekilde tamamlasa da, maliyetler kullanacağınız malzemelere göre değişmektedir.

Kaba İnşaat Maliyeti

Ortalama 100 metrekarelik bir kaba inşaatın anahtar teslim tamamlanması için, yaklaşık 60 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Bu fiyat daha kaliteli malzemeler tercih ederseniz, daha yüksek maliyetler ile değişebilir. Bu nedenle herkesin kafasına göre planladığı dekorasyona göre belirlenmektedir. Kaba inşaat maliyeti ortalama fiyatları  doğrultusunda bazı alanlarda yüksek kaliteli, bazı alanlarda ise düşük kaliteli malzemeler kullanmanız mümkün olabilmektedir.

SAMSUNG

SAMSUNG

Kaba inşaat maliyetine göre değişecek olan masraflarınız, özellikle yer döşemelerinde tercih edilen malzemelerin kalitesine göre belirlenmektedir.  Kaba inşaatlarda kullanılan çoğu malzemenin düşük kalitede tercih edildiği yapılarda uzun vadeli olarak kullanım sorunları yaşanabileceğinden, bir kere yaptığınız masraf size uzun yıllar kullanabileceğiniz bir iç dekorasyon sağlayacaktır.

Malzemelerin dahil olduğu ya da sizin tarafınızda satın aldığı projelerde de maliyet konusunda değişiklikler olacaktır.

Kaba İnşaat Mı Yoksa Anahtar Teslim Daire Mi?

Ev satın alanların en büyük sorunsalı olan kaba inşaat mı yoksa anahtar teslim daire mi sorusuna verilen çelişkili cevapların kafa karıştırmasıdır.

Anahtar teslim dairelere hemen taşınıp yerleşmeniz mümkün olabilmektedir. Özellikle yeni nesil dairelerde ankastre kullanılan mutfaklar ve kaliteli duvar boyaları size sadece taşınma konusunu halletmenizi sağlıyor.

build (2)

Diğer konularda kolay bir şekilde iletişim kurabileceğiniz  ve basit birkaç işlemi kısa sürede tamamlayabileceğiniz çalışmalar söz konusu olabilir.

Kaba inşaatın maliyeti malzemenin kalitesine göre değişiklik göstereceğinden bütçenizi aşan durumlarda zorlanmanız söz konusu olabilir. Ancak bunun yanında dilediğiniz renkleri özgür bir şekilde kullanacağınız bir eve sahip olma imkanına kavuşursunuz.

Özellikle tercih ettiğini bir renk varsa, eve bu rengin hakim olduğu bir tasarımı yapabilir, ebeveyn banyosu gibi alanlar yaratabilir, odaların büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Ancak anahtar teslim dairelerde bu durum söz konusu değildir. Belirlenen temel ev tasarımına mecbur kalırsınız. Eğer tercih ettiğiniz renkler beğeninize hitap ediyorsa her açıdan daha avantajlıdır.

build (4)

Kaba inşaat evler daha ucuzdur ama yapacağınız masraflarla daha yüksek bir bedele ulaşabilir. Anahtar teslim dairelerin yüksek olan fiyatları, yapacağınız maliyetler eklendiğinde oldukça yükselebilir.

Bu nedenle tercih ettiğiniz fiyat aralığındaki çalışmalar istediğiniz sonuçları veremeyebilir. Maliyet analizi yaparken, profesyonel bir kişiden destek alıp iyi hesap yapmanız daha mantıklı hareket etmenize neden olacaktır.

Kaba inşaat dairelerin pencere ve kapılarında da ciddi derecede fiyat farkına neden olan çalışmalar yapılmaktadır.

Müstakil Konutların Maliyetleri

Müstakil olan villa tipi projeler de, oldukça ucuza satın alacağınız evleri en iyi şekilde dekore etmenizi sağlar.

Bu konutlarda ortalama 150 metrekarelik bir alan söz konusu olmasına rağmen, sadece iç alanların düzenlenmesi değil, dış cephenin kaplanması da söz konusudur. Dış cephede yapılacak olan mantolama, boya uygulaması ve diğer çalışmalar da maliyet hesabına dahil edilmesi gereken masraflar arasındadır.

Bahçe ve balkonlarda kullanılacak olan kaplamalar, gerekli olan sıva ve boya uygulamaları gibi tüm detayları en ince ayrıntısına göre hesaplamanız gerekecektir. Yani temeli atılmış olan bir binanın kaba iskeletinin üzerine her türlü çalışmayı yaptırmanız gerektiğini bilerek bu konuda kesin kararı verebilirsiniz.