Küçük Dolapların Kullanım Alanları ve Küçük Dolap Seçimi

Yaşam alanlarının metrekaresi küçüldükçe dekorasyonda kullanılan eşyalarda haliyle küçülmekte. Böyle bir durumda kendi küçük fonksiyonu büyük eşyalar seçmek kaçınılmaz oluyor. Bunlardan en çok tercih edileni şüphesiz küçük dolaplar olmaktadır. Küçük Dolapların Kullanım Alanları ve Küçük Dolap Seçimi yazımız evinizin herhangi bir odasında ve özel bir alanında dolaplarınızı düzenlemeniz için bile size fikir verecek.

ddbbe5b50c5e85112aa77a0e9a680e79

Küçük Dolap Seçimi

Eğer Studio Dairede yaşıyorsanız küçük dolaplar sizin için çok elverişli olacaktır. Küçük dolapların hem çok yer kaplamaması hem de çok amaçlı olması tercih sebebidir. Aldığınız dolabı istediğiniz alanda değerlendirebiliyor olacaksınız. Tabi burada dolabın şekli ve fonksiyonu da önemli bir faktör. Mesela içinde kirli sepeti olan dolabı mutfakta kullanamazsınız. Ama mutfakta kullandığınız bir dolabı daha sonra banyoda da kullanabilirsiniz. Satın aldığınız küçük dolaplar mutfakta erzak ve tabaklarınızı koyduğunuz bir dolap iken daha sonra banyoda değerlendirmeniz halinde havlularınızı koyabileceğiniz bir dolap haline dönüşebilir.

İki kapılı dolap modeli

İki kapılı dolap modeli

İsterseniz salonda dekoratif objelerinizi koyduğunuz bir dolabı daha sonra çalışma odanızda kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Kullanacağınız küçük dolapların malzemesinin ağaçtan olması demek uzun ömürlü olması demektir.  Mdf dolapların ömrü ağaçlara göre daha kısadır ancak daha hafiftir. Dilediğiniz şekilde yer değişikliği yapabilirsiniz.

Banyoda ve çocuk odasında kullanılabilecek dolap modelleri

Banyoda ve çocuk odasında kullanılabilecek dolap modelleri

Küçük ebatlardaki dolabınızın yerini değiştirmek istediğinizde bunu dert etmeyin. Mobilya yenileme teknikleri ile istediğiniz renge çevirebilir ve konumlandıracağınız yere uygun bir obje haline dönüştürebileceksiniz.

Küçük dolaplar, kullanım amacına göre ortalıktaki birçok eşyayı da içinde saklayarak hem dekoratif hem de çok amaçlı olma özelliğini ortaya koymaktadır. Banyoda kullandığınız kirli sepetini tek veya çift kapaklı boydan dolabın içine gizleyebilirsiniz. Mutfaktaki kepçelerinizden süzgece kadar bir çok objeleri dolap kapaklarından asabilir ve kendi mutfak dolapları bölmelerinizde kendinize alan yaratabilirsiniz.

cacb7780b3c8a8279a0eb1830d5de0eb

Küçük dolap modeli

Küçük dolapların dar alanlarda çok amaçlı olmasının dışındaki avantajlarından bahsedelim. Yaşadığınız evde mevcut mutfak dolabı, banyo dolabı ya da evin herhangi bir köşesindeki sabit dolaplarınızın size yetmediğini farkettiğinizde ilk satın almak istediğiniz eşyalardan biri olacaktır küçük dolaplar.

Balkonda, bahçede, banyoda, çocuk ve genç odaları dekorasyonu için ağırlıklı kullanılan küçük dolaplar misafirlerimizi ağırladığımız salonda da oldukça dekoratif ve kullanışlı olmaktadır. İçerisine zevkinize göre süs eşyalarınızı koyabilirsiniz. Yemek masası yakınlarında kullanacaksanız yemek takımlarını koyarak değerlendirebilirsiniz.

Salonda kullanıma uygun küçük dolap modeli

Salonda kullanıma uygun vintage küçük dolap modeli