Mekanların Bağımsız Lideri : Chester Kanepeler

Dekorasyon dünyasında yıllardır tercih edilen ve klasik olan chester kanepeler, modernize edilmiş halleriyle dahi özgürlük ve özgünlüğünü bozmamış olan mobilyalar arasındadır.

Ev ve iş yeri dekorasyonunda kullanılan bu kanepeler, bir çok kişinin deri kumaş kullanarak tercih ettiği, ağırlığı ve vakurluğu simgeleyen bir otoriter mobilya çeşididir. Kadife kumaşlar, taşlı detaylar ve patchwork desenler chester kanepelerin yeni nesil malzemeleri olmuştur.

chester

Peki bu kanepeleri nerede ve nasıl kullanmak en iyi etkiyi yaratır? Her yere ve dekorasyon stiline uygun mudur ve birden fazla chester aynı mekanda kullanılabilir mi? İşte bu soruların cevabını almanız için bu yazımızı hazırladık ve Chester kanepelerin kullanımı konusunda merak ettiklerinizi derledik.

Chester Kanepe Nerede Kullanılır?

Chester kanepeleri her yerde kullanabilirsiniz. Ancak bir ipte iki cambaz oynamaz ve bu nedenle aynı mekanda birden fazla chester kanepe tercih etmemeniz gerekmektedir.

Chester kanepeleri kullanmak istediğiniz alan salonunuzsa, fotoğraftaki gibi klasik yerleşimi tercih edebilirsiniz. Bu kanepeler, her dekorasyon stili için uygundur ve her tarza kolay bir şekilde bütünlük sağlar.

 Chester Kanepeler

Önemli olan renk seçiminizin uygun olmasıdır. Alakasız renkler ortamı karışık göstereceğinden, 3 renkten fazlasını kullanmamanız önemlidir. Evinizde öne çıkarmak istediğiniz obje Chesterfield koltuğunuz ise, perde ve halı seçiminizi daha nötr tonlarda tercih etmelisiniz.

Küçük odalarda bu ürün heybetini gösteremeyeceğinden dolayı, büyük salonlarda kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Chester Kanepeler için Dekorasyon Önerileri

Chesterfield kanepeler için dekorasyon önerisi olarak tek bir koltuk ve ana tema olarak tercih edilmeleri en iyi görünümü sağlayacaktır.

Yıllar yılı her gittiğiniz yere taşıdığınız bir Chesterınız varsa, değişik renk ve kumaş dokularıyla kaplatarak yeni bir görünüm yaratabilirsiniz. Eğer mor, kırmızı, turuncu, pembe, sarı gibi renkler tercih ediyorsanız, perde ve halı seçiminiz, krem ve taş renklerinde olmalıdır. Siyah, mavi ve beyaz renkler içinse, diğer mobilyaların durumuna göre renk seçimi yapmanız uygun olacaktır.

Amerikan mutfak kullanıyorsanız, mutfak ve salon ayrımını en iyi bu kanepe tipi sayesinde yapabilirsiniz. Ancak iş yerinde chester kanepe kullanımı düşünüyorsanız ve deri seçecekseniz, diğer ürünlerin aynı malzemeden olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü zaman ilerledikçe ruhsal olarak kendinizi kötü hissedebilir ve bulunduğunuz alan size kasvetli ve sıkıcı gelebilir.