Puf ve Josephine Kullanımı

Dekorasyonda önemli bir yer edinmiş olan bank ve puflar, bir çok kişinin kullanmayı tercih ettiği ürünler arasındadır. Puf ve Josephine Kullanımı önerileri ve her bir odanız için ayrı dekorasyon önerileri sunduğumuz bu sayfada renk olarak karar vermenizi sağlayabilecek kombinler de mevcut.

Küçük puflardan, banklara kadar bir çok farklı puf kullanımı dekorasyon için şık alanlar yaratmak ya da işlevsellik için tercih edilen oturma alanlarındadır. Son yıllarda avangarde ve klasik tasarımlarda çok tercih edilen puflar, değişik renkler kullanılarak her mekanda kullanılabilir.

josephine

Genelde kadife malzemelerden üretilen pufların, sağlam ve kullanışlı olması önemlidir. Bu nedenle puf kullanımında, koltuk ve mekanlardaki diğer mobilyaların uyum içinde olması mümkün olmaktadır.

Özellikle tercih edilen yerlere göre kullanım önerilerini sunacağımız bu yazımızda, siz de uygun olduğunu düşündüğünüz alanlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Antrelerde Puf Kullanımı

Geniş antreleri dekore etmek  için puflar çok tercih edilir. Bank puflar ve iyi bir ayna ile tüm dekorasyonu tek bir hamlede tamamlayabilirsiniz.

Pufların sandıklı olanları ya da modern olup alt kısmı dolap şeklinde olanları da bulunmaktadır. Ancak genelde tercih edilen  sandıklı ve kadife olan banklardır. Çünkü bu ürünleri tercih ederken, amaç görselliktir.

josep

Antrenin ya da portmantonun yanı gibi belirli alanlarında kullanılan puflar, küçük boyutlarda da tercih edilebilmektedir. Antrelerde kullanılan ürünler arasında ahşap banklar da tercih edilmektedir.

Ahşap banklar için kullanım şekilleri, özellikle yazlık evler, dar antreler ve kullanışlı alanlar yaratmak için ayakkabılık olarak tercih edilmesi ile bilinmektedir.

Josephine Kanepeler

Josephine kanepeler hayatımıza Aşkı Memnu dizisi ile dahil oldu. Daha önce Josephine kanepeler pek tercih edilmeyen, hatta kaba bulunan ürünlerdir.

Mor, pembe ve pudra rengi tonları ile kullanılan kanepeler, oldukça dikkat çekmeye başladı ve uzanma kanepesi olarak kullanıldı. Uzanma kanepelerini tercih edenler genelde yatak odasında bu mobilyayı kullanmayı tercih eder.

josephine 2

Ancak salon ve antrelerde de tercih edilebilir. Bu alanlarda kullanım için mutlaka diğer mobilyalarla uyumlu olması göz önünde bulundurulmalıdır. Yani klasik bir dekorasyonda etkili olan Josephine kanepeler, modern salonlarda sırıtabilir.

Bu nedenle kullanılacak alana uygun olan modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Modern alanlar için büyük berjer uzanma kanepeleri tercih edilebilir.

Yatak Odasında Josephine Kanepe Kullanımı

Yatak odalarında ayak ucu kanepesi olarak sandıklı puflar tercih edilirken, geniş odalar için Josephine kanepeler kullanılabilir.

josephine 3

Yatak odası dar olanlar, cam kenarına, geniş olanlar ise yatağın bulunduğu yerden uzak bir alana kanepeyi yerleştirerek alanı ikiye bölebilir. Yatak odasında dekoratif amaçlı olarak tekli Josephine kanepeler de üretilmeye başlanmıştır. Ancak görünüm açısından pek hoş görünmeyen tekli ürünler yerine ikili koltuklar tercih edilmektedir.

Kanepelerin kullanımı için ihtiyacınız olan alanın ölçülerini alarak koltuk satın almanız önemlidir.

Josephine Kanepeler ve Pufların Fiyatları

Josephine kanepelerin en ucuzları 500 liradan başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Ancak puflar daha ucuzdur. Hatta pufları ahşap yerine sert kartondan yapan ve üzerini kadife kumaşla kaplayan bir çok kişi, kalitesiz puflarla karşılaşabilir.

Josephine kanepeler, el işçiliği kullanılarak üretilen koltuklar olduğu için fiyatları yüksektir. Ancak yine kullanılan kumaşa göre değişik fiyatlar, işçiliğe göre artan ya da azalan fiyatlar söz konusu olmaktadır. Kadife haricinde kullanılan kumaşlarla da Josephine kanepeleri kullanmak mümkündür.

Ancak sıkça kullanılan çeşitler kadife ürünler olmaktadır ve özellikle pudra rengi tonları fazlaca tercih edilmektedir.

josephine 4

Çalışma Masalarında Josephine Koltuk Kullanımı

Çalışma masalarında puf yerine Josephine koltuk kullanımı daha yaygındır. Çünkü klasik tarzda döşenmiş olan çalışma masalarında arkalıksız olan modeller çok hoş bir bütünleyicilik sağlamaktadır.

Renk seçiminizi mobilyalarla uyumlu olan herhangi bir renkten yana yaparken, diğer aksesuarlar konusunda tamamlayıcı ürünler olan klasik perdelerle koltuğunuzu uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

josephine 1

Bordo, size klasik bir hava katarken, istediğiniz ağır etkiyi de yaratacaktır. Ancak daha açık renkler tercih ederek de, mekanın boyutuna göre bir düzenleme yapabilirsiniz.